עבודות בעץ ואלומיניום
חייגו: 079-5555029

איך לבחור פרגולה

פרגולה נכונה - איך לבחור

לפני שנבין איך לבחור פרגולה, חשוב שנבין את המהות. הפרגולה היא תוספת לגן או למרפסת, המספקת אזור מוצל (לרגיעה לפנאי) הנבנה על עמודים קורות וקורות צולבות המחוברות לאורך החלק העליון. לחלק העליון אפשר להוסיף קירוי, לתלות גפנים או פשוט להשאיר אותו חשוף. פרגולות בעיקרן משמשות ליצירת "תחושה" של חלל/חדר מוגדר, בלי לסגור אותו.

 

איך לבחור פרגולה? דבר ראשון מה הייעוד?

הנושא הראשון שיש לחשוב עליו הוא מה יהיה השימוש בפרגולה. פרגולה שתוכננה לספק צל, סביר להניח תראה שונה מאוד מאחת שמשמשת כפינת ברביקיו. חשבו למה הפרגולה תשמש אותנו, והיכן היא תמוקם.לאחר שלקחתם את שני הגורמים האלו בחשבון, נסו להבין לכמה צל, הגנה מגשם, גישה, חסימת רעש ופרטיות תזדקקו.

מה הן התקנות וההגבלות המקומיות?

חוקים מקומיים והתרי מועצה יצתרכו להיות הראשונים בעת עיצוב הפרגולה שלכם. בבינייני מגורים משותפים לרוב תדרשו להסכמת השכנים כאשר תרצו לבנות פרגולה, בערים או שכונות בעלות ציוויון מסויים תידרשו לאישור מהרשות. הגבלות אחרות עשויות לכלול מגבלות צבע או סגנון בעת בנייה בבניין בעל שימור רשום, או ערים בעלות קוד תכנון מחמיר שלהן רשימת קריטריונים משלהם שצריכים להתקיים.

איך לבחור פרגולה – צורה סגנון.

בגדול נושא זה ירד לרמת הפנקציונליות, אך האסטטיקה תשחק כאן תפקיד משמעותי. לאחר שכיסיתם את הדרישות הבסיסיות כדי לענות על כל הצרכים המעשיים שלכם, שימוש בכשרונכם להוספת צבע ועיצוב יוכל להשפיע רבות על נראות החצר או המרפסת שלכם, ולתרום רבות לשווי השוק של הנכס. הצורה, החומרים והצבעים שיבחרו יבואו לידי ביטוי רב בתוצאה הסופית.

האם נחוץ גג לפרגולה שלכם?

ישנן מספר דרכים בהם תוכלו להוסיף גג לפרגולה שלכם, כל אחת מהן מציעה רמה שונה של הגנה מפני גשם או שמש. כיסוי פח יחסום לגמרי מפני גשם ושמש אך ידרוש כח רב יותר לבנה, בנוסף יוצר רעש חזק כאשר יירד גשם. לוחות אקריליים כמו סנטף או פוליקרבונט יספקו הגנה מגשם וצל חלקי. הצללות כמו בד או גפנים מציעים הצללה בסיסית אך הם קלים מאד ויכולים להיות מאד אטרקטיביים.

האם תבנו את הפרגולה בעצמכם, או שתשכרו בעל מקצוע?

בניית פרגולה היא משימה לא מסובכת (יחסית), אך היא עדיין דורשת מיומנות משמעותית, זמן ומאמץ. אם יש לכם בשפע, סביר להניח שכבר החלטתם לבנות את הפרגולה בעצמכם. אם אין לכם את הידע – איך לבנות פרגולה או שאין לכם את הזמן להשקיע, בחירת בעל מקצוע היא האפשרות ההגיונית ביותר. בסופו של דבר, התקנה כושלת עלולה לעלות יותר בתיקון או תיקונים שלה מאשר לשלם על כך מלכתחילה לבעל מקצוע. כמו כן, בעל מקצוע מקצועי יכיר את ההגבלות האיזוריות ובנוסף יתן אחריות על העבודה.

האם תותקן בפרגולה שלכם תאורה?

הבחירה האם להאיר את הפרגולה או לא תשפיע בעיקר על הזמנים בהם תוכלו להשתמש בפרגולה. אם הפרגולה שלכם היא בעיקר מקום לשבת לקרוא עיתון בשמש עם כוס קפה בשבת שמשית, אז כנראה עדיף לכם להשאיר אותה ללא תאורה אבל אם אתם מתכוונים להנות בא בלילות, הזמנת חשמלאי מוסמך להתקנת תאורה קבועה או תאורת אווירה יגרום לשינוי משמעותי.

אם אתם מתכננים להתקין תאורה, לרוב זה יהיה רעיון לחכות עד שהפרגולה תהיה מותקנת ועם רדת החשכה להתנסות במיקומים שונים של האורות לפני שאתם מתחייבים להתקנה קבועה של גופי התאורה.
 

עדיין לא מבינים איך לבחור פרגולה?
צלצלו עכשיו – 054-8089184