עבודות בעץ ואלומיניום
חייגו: 079-5555029

בניית גדר עץ

גדר עץ אורן אופקית בעלת מרווים שווים

 

לפני שתגשו לתהליך בניית גדר עץ בדקו אך תקבלו את הפרטיות, האבטחה ותיחום בעלי חיים שאתם צריכים עם מדריך זה לאפשרויות הגידור.

 

צריכים גדר חדשה לחצר או למרפסת שלכם? בין אתם משתוקקים ליותר פרטיות בחלל החיצוני שלכם, צריכים לחסום רוח קרירה, להסוות את החשיפה לרחוב, לאבטח את הגינה שלכם או לשמור שהכלבים לא יברחו עכשיו אתם מכוסים. הנה כל המידע שצריך לדעת על בחירת הגדר הנכונה בשבילכם המבוסס הצרכים והמרחב.

בניית גדר עץ בשביל הפרטיות

אם אתם רוצים פרטיות מוחלטת, בחרו בגדר עם מעט או ללא ריווח בין הלוחות. לוחות צפופים יכולים ליצור פרטיות כמעט כמו חומרים מוצקים כאשר הם משולבים עם צמחים מטפסים. הגובה יהיה תלוי בגובה הקרקע של השכנים שלכם, מיקום פינות הישיבה וכל חוקי הבנייה המקומיים. קחו קרטון באורך הגדר הרצויה, בקשו מחבר להחזיק אותו במיקום הרצוי והקיפו את הגדר. שבו ותעמדו בכל המיקומים כדי לראות אם הגדר תהיה גבוהה מספיק לצרכי הפרטיות שלכם.

חשבתם על גדר ללא שער?

אם להקל על הכניסה  יותר חשוב לכם יותר מהביטחון, שקלו וויתור על השער לגמרי והתקינו גדרות כך שרק יחסמו את המבט מהרחוב.

שקלו עיצוב מדורג

במידה וגדר גבוהה מסביב לחצר שלכם נראה כמו רעיון מוגזם מידי, אולי כדאי לשקול עיצוב מפלסים כך שהפרטיות תשמר רק בחלקים הנחוצים לכם. לדוגמא, אתם יכולים לבחור גדר גבוהה סביב אזור הישיבה או הג'קוזי וגידור נמוך סביב הדשא.

מגן רוח

כאשר אתם צריכים לחסום רוחות חזקות אך אינכם רוצים לאבד את האור – או הנוף – האפשרות הטובה ביותר היא זכוכית. אם חסימת הנוף היא לא בעיה אז גדר עם ריווח מועט או ללא ריווח יעשה את העבודה. בנוגע לגובה יש לזכור שאזור הישיבה חייב להיות מוגן, כך שאת הגדר אנחנו נתכנן נמוך במעט מהגובה של אדם ממוצע בעמידה,  בערך בגובה של הגריל.

להרגיש בטוח

התכונות החשובות ביותר לגדר מאובטחת הן גובה משמעותי, מחסור במקומות אחיזה ושער יציב. גדרות לצרכי ביטחון צריכות להיות לפחות בגובה של 2.5 מטרים,בחרו בגדר מלוחות אנכיים ולא מלוחות אופקיים כך שלפורצים פוטנציאליים לא תהיה היכולת לטפס.

הפרדה בין החצר לרחוב

כאשר הבית ממוקם באיזור סואן, יצירת חצר שקטה מתחילה בגדר נכונה. אם תרצו לתת לאור להיכנס בחרו בגדר עם ריווח מועט (או עיצוב דמוי סריג) ושתלו צמחיה משני צידי הגדר כדי לספק פרטיות נוספת. או שתבחרו בגדר מזכוכית חלבית. כמו גדר לפרטיות יהיה חכם לבדוק את גובה הגדר לפני ביצוע ההתקנה.

לשמור על הכלבים בפנים

הצעד הראשון הוא להכיר את הכלב שלכם. האם הם קופצים או חופרים? כמה גבוה הם קופצים? האם הם נוטים לנסות לברוח מהבית, או שהם לרוב נשארים בחצר? בניית גדר עץ בגובה מטר עד מטר ועשרים יכולה להתאים לכלבים קטנים או לאלו שאינם קופצים, כלבים גדולים יצתרכו משהו גבוה יותר. אם הכלבים שלכם חופרים, קברו את הגדר שלכם לפחות 15 ס"מ באדמה.

לשקול חסימת גירויים חזותיים עם גדר מלאה – בעוד שכמעט כל סוג של גדר יכולה לשמור על הכלב שלכם בחצר, אם כלבכם נוטה להיתרגשויות או שהוא אוהב לנבוח, שקלו להשקיע בגדר מלאה לחסימת גירויים חזותיים (מכוניות, הולכי רגל, חתולים) שמעוררים בו עיניין.

לפני שאתם קונים גדר…

  • בדקו את חוקי הבנייה המקומיים והגישו בקשה להיתר במידת הצורך.
  • בדוקו היכן גבולות הנכס שלכם, שכרו מודד מוסמך אם אינכם בטוחים.
  • ספרו לנו: יש לכם דילמה בקשר לגדר? שתפו את השאלות שלכם באיזור התגובות.

 

נשארו לכם עוד שאלות? חייגו ואנו ונשמח לעזור.
טל – 054-8089184