עבודות בעץ ואלומיניום
חייגו: 079-5555029

דק סינטטי או עץ

דק סינטטי לגינה

גלו את היתרונות והחסרונות של דק סינטטי או עץ בנוסף השוואת מחירים בסיסית.

לפני שתבחרו את הדק שלכם סינטטי או עץ, שאלו את עצמכם: איפה יהיה הדק? האם רוב היום הדק יהיה בשמש או בצל – במיוחד בקיץ, מתי יהיה רוב השימש בו – אתם תרצו לבחור את החומר הנוח ביותר לשימוש בימים החמים ביותר בשנה.

ברור שגודל, מחיר, עיצוב ותחזוקה צריכים להיות גורם משמעותי בהחלטה שלכם. לאחר בדקנו את הנושא במשך ארבע שנים בכדי להבין איך לבחור את החומר המתאים ביותר לדק.

דק סינטטי דוגמאות

דק סינטטי או עץ

  • פלסטיק: דק מ 100 אחוז פלסטיק עמיד בפני כתמים, בילתי שביר, אינו מתעוות או נחרץ. אינו דורש כל גימור. דקים מפלסטיק לעשויים או מפלסטיק חדש או מפלסטיק ממוחזר.
  • סינטטי מעורב: דק זה עשוי משבבי עץ ומפלסטיק ממוחזר ותוספים שונים כמו מעקבי בעירה דחוסים, עמיד בפני מים וכתמים אינו מתבקע מתעוות או נרקב.
  • עץ: השימוש הנפוץ בארץ הוא עץ אורן או אורן קרוליינה שעברו טיפול בלחץ, איפאה, קומרו או טיק בורמזי עצים ממשפחת העצים הטרופיים. הקפידו לקנות את העץ מבעל מחברה מוסמכת כדי להימנע מעצים שנכרתו באופן בלתי חוקי.

"הבחירה בדקים סינטטיים גדלה משמעותית בעשור האחרון, נראה כי הישראלים מעדיפים את הרעיון שאין צורך בתחזוקה ולכן התחום דגל משמעותית."

בעוד שלפלסטיק ולסינטטי ישנם יתרונות רבים, נוחות ביום חם היא לא אחת מהם. "סינטטי ופלסטיק יכולים להגיע לטמפרטורה גבוהה כל כך עד שלא ניתן לדרוך עליהם יחפים". לכן בבחירת דק כמעט תמיד נעדיף צבעים בהירים אשר קולטים פחות חום.

מסיבה זו, רבים מבעלי המקצוע ימליצו להשתמש בעץ במקומות בהם אין הצללה מלאה מכיוון שבארץ הקיץ תמיד חם מאוד. עמים טרופיים כמו איפאה או טיק מתמודדים מתויין עם החום הישראלי, אך חלקם בגוון כהה כך שגם הם יקלטו הרבה חום בקיץ לעומת עצים בהירים כמו האורן.

לא משנה איזה חומר גלם תבחרו בשביל הדק שלכם, תידרש תחזוקה – ניקיון שנתי לפחות. רוב דקים הסינטטיים ידרשו ניקיון לפחות פעמיים בשנה בכדי למנוע דהיה של הצבע, אך בעץ אין באמת חובה לנקות פעם בשנה. בעוד שהעץ רגיש יותר לעיוותים וריקבון, בסינטטיים למיניהם יהיה קשה להוריד כתמי עובש ולכן יש לשים לכך את מלוא תשומת הלב.

השוואת מחירים  בין דק סינטטי או עץ

ברוב המקרים דקים סינטטיים יהיו יקרים יותר מדקים מעץ ואף כפול במחיר. למה אתם שואלים? הקורות עולות יותר ובנוסף הדק הסינטטי אינו נוקשה כמו העץ כך שהוא יצתרך תמיכה רבה יותר (קונסטרוקציה צפופה).

הנה כמה מחירים ממוצעים לדקים סינטטיים ומעץ לפי מטר רבוע, יש לשים לב שהמחירים עלולים להשתנות לפי המיקום העיצוב ועלויות הבניה.

עץ אורן, עץ איפאה, עץ קומרו, עך אורן קרוליינה, דקים סינטטיים תוצרת ישראל, דקים סינטטיים תוצרת ארה"ב.

המחירים מתיחסים למ"ר על משטח מרוצף או מבוטן:

דק אורן: 250 – 300 ש"ח

דק איפאה קומרו: 470 – 520 ש"ח

דק איפאה טבקו: 520 – 560 ש"ח

דק סינטטי ישראלית: 420 – 600 ש"ח

דק סינטטי אמריקאי: 550 – 700 ש"ח