עבודות בעץ ואלומיניום
חייגו: 079-5555029

דק סינטטי

התקנת דק סינטטי לבית

רוצים לדעת מה זה דק סינטטי? איזה סוגים קיימים בשוק? מה הן ההמלצות להתקנה? כמה זה עולה?  אלו רק חלק מהשאלות העולות על דקים סינטטים, השארו איתנו ונעבור על כולן.

מה זה בעצם דק סינטטי

דק סינטטי במרפסת התקנהדק מחומרים מלאכותיים או בשמו הנפוץ יותר דק סינטטי מיוצר משילוב של שבבי עץ ופולימר, שילוב זה מקנה לחומר מראה אחיד לתקופה ארוכה ויותר מזה עמידות לטווח ארוך מפגעי מזג האוויר קיצוניים, ללא כל צורך בתחזוקה, אינו נרקב ועמיד למים ,עמיד בפני מזיקים והניקוי פשוט רק מים וסבון. בשנים האחרונות תעשיית החומרים הסינטטיים (פולימריים) הולכת ומתפתחת ולכן אנו עדים לכך שעוד ועוד תחליפים נכנסים לשוק כמו גדרות פרגולות ועוד מוצרים משלימים לחוץ הבית. הדקים הסינטטיים מגיעים אלינו מארצות הברית אירופה וסין על ידי יבואנים שונים המבטיחים ללקוחותיהם אחריות של עד 25 שנה. נשמע מופרך? אפשר לומר, הדקים הסינטטיים נמצאים בשוק קרוב לעשר שנים בלבד. אז מה עושים? בודקים את החברה שממנה נקנה את החומר ונוודא שהחברה קיימת זמן רב ועוסקת בתחומים נוספים, כך הסיכוי שהיה עם מי לדבר יגדל.

דק סינטטי לגינה מחירהדקים הסינטטיים הנפוצים בישראל

  • פלא-דק.
  • פלדק. (פלרם מקיבוץ רמת יוחנן)
  • פייברון. (עץ ועצה)
  • DuraLife.
  • Trex.
  • אקו-לוג.
  • בול-דק.

מה חשוב לדעת על אופן ההתקנה של דק סינטטי?

לאחר שבחרנו חברה שתספק לנו את החומר ובהנחה שיש לנו כלי עבודה מתאימים ותקינים, נתחיל בהרכבת הקונסטרוקציה של הדק. התקנת הקונסטרוקציה תעשה במרווחים של 40 ס"מ לכל היותר על עץ או ברזל (קרשים אלכסוניים 30 ס"מ), מתי כדאי קונסטרוקצית ברזל? לרוב במצב שבו לוחות הדק יונחו בגובה של מטר מעל פני הקרקע ההמלצה תהיה להשתמש בקונסטרוקצית ברזל (50/50 יעשה את העבודה) אך שימו לב כי המחיר של הקונסטרוציה יעלה באופן משמעותי. חשוב לשים לב שמתחת ללוחות תשאר זרימה של אוויר ושהדק לא יהיה צמוד לקרקע, במידה והחלטתם לסגור את הדק בכל צדדיו צרו פתחי אוורור בנקודות שונות. חשוב לשמור על מרווחים של 3 מ"מ לפחות בין לוחות הדק בשל התרחבות החומר.

גינה עם דק סינטטי


רוצים יעוץ אישי? צוותי עבודות עץ – Wood Love  ישמחו לעזור.
חייגו: 054-5553008

דק סינטטי יתרונות וחסרונות

התקנת דק סינטטי לביתדק סינטטי יתרונות:

איכות – להבדיל מדקים מעץ הדקים הסינטטיים עוברים בקרת איכות קפדנית בתהליך הייצור אשר עומדת בתקנים מחמרים, הקרשים מגיעים זהים לחלוטין וישרים לחלוטין.

התקנה – התקנת דק סינטטית היא פשוטה למדי לכן תוכלו לעשות זאת ברמה מספקת לבדכם, חשוב לוודא אם היצרן מספק את האחריות גם אם תתקינו באופן עצמאי.

תחזוקה – אין צורך בתחזוקה או בטיפול תקופתי, אם רוצים לקבל מראה חדש אפשר לשטוף את הדק עם מים וסבון בלי להשתמש בחומרים מיוחדים.

עיצוב אחיד – דקים סינטטיים מגיעים בטקסטורות שונות ומגוון רחב של גוונים במראה אחיד לאורך זמן, הדקים הפולימריים האיכותיים אינם דוהים ולכן גם אם מחליפים את אחת הקורות אחרי שנים אין זה מורגש.

ידידותי לסביבה – בתהליך הייצור משתמשים בעץ ממוחזר ולא לוקחים חלק בכריתת יערות.

דק סינטטי חסרונות:

רגש – אפילו שהדקים הסינטטיים מהריבים ביופים העץ הוא חומר חי ויוצר תחושת חמימות טבעית, לכן יש אנשים שיעדיפו את המוכר ויהיו מוכנים לתחזוקה השוטפת.

התחממות – הדק הסינטטי נוטה להתחמם יותר מאשר דק עץ מכיוון שהחומר הפולימרי קולט את קרני השמש, חשוב מאד לבדוק היטב את הנושא לפני שתקבלו החלטה.

חדשנות – בגלל שהמוצר עדיין די חדש בשוק אין בעלי מקצוע רבים המנוסים מספיק בכדי להתקינם, לכן חשוב לבחור בחברה מוסמכת על ידי הספקים.

מחיר – על אף שיש גם עצים יקרים הדק הסינטטי עדיין מוצר יקר.

מחברי דק סינטטימחיר דק סינטטי ומחיר התקנה

מחיר דק סינטטי משתנה מאד בין ספק לספק כמו כן גם בין המתקינים, אם החלטתם לבנות לבדכם בדקו כמה ספקים לפני תבצעו את הקנייה או גשו ישירות אל היבואן. המחיר נקבע לפי מטר רץ בעלות של בין 30 – 45 ש"ח ללוחות ברוחב 14 ס"מ לכן למטר מרובע יוצא בין 210 ש"ח ל 315 ש"ח המחיר משתנה בין המוצרים הסיניים לאמריקאים או האירופאים. למחיר זה יש להוסף את מחיר המחברים והברגים ואת הקונסטרוציה. קונסטרוציה מעץ תעלה באופן גס 65 ש"ח עד 75 ש"ח ל"ר. לכל המחיר האמור יש להוסיף את שאריות החומר ואת המוצרים המשלימים כמו זפת לרגליים יריעות מונעות נביטה בטון וכו.

מחיר ההתקנת דק סינטטי גם כן משתנה בין מתקין למתקין, המחיר הממולץ בין 140 ש"ח ל 250 ש"ח (לפני מע"מ) כאשר המשתנה הגדול במחיר הוא הקונסטרוציה, גודל הדק, רמת הגימור וצורת ההברגה (נסתרת או גלויה). כך יוצא שהמחיר הכולל לחומר פלוס התקנה יוצא בין 450 ש"ח ל 700 ש"ח. בדקו היטב את המתקינים שאתם מזמינים לפני סגירת העבודה וכך לא תגיעו למצב שתקבלו עבודה מרושלת.