עבודות בעץ ואלומיניום
חייגו: 079-5555029

חיפוי עץ לקיר

התקנה של חיפוי קיר פנימי

חיפוי עץ לקיר פנימי או חיצוני

חיפוי קירות לקיר פנימיבעשור האחרון מהפכת הבניה הירוקה הגיעה לתודעת האדריכלים והמעצבים, החיפוש אחר עיצוב אקולוגי הביא עלייה משמעותית בביקוש לחיפוי עץ לקיר. בתים פרטיים, בנייני משרדים ועסקים מחפשים אלטרנטיבות לחיפויי האבן נפוצים כל כך, חיפוי עץ לקירות כבר הוכיח את עצמו בעולם העיצוב ואדריכלות, היום אפשר לומר בפה מלא שהוא אינו טרנד חולף אלא חלק משמעותי בעולם העיצוב.

עץ מטבעו עוטף בתחושת חמימות ומקנה אווירה יוקרתית ואלגנטית, חיפוי עץ לקיר פנימי מכניס חיים לתוך חלל המגורים ומשדרג את משמעותית החדר. חיפוי עץ לקירות חוץ מתאים את עצמו לכל קו עיצובי בגלל יכולת ההשתלבות המדהימה של העץ עם חומרים שונים כמו מתכות, אבן או זכוכית.

חיפוי עץ לקיר בלוחות או סרגלים

חיפוי עץ לקירות חוץ יעשה בעזרת לוחות עץ על קונסטרוקציה מעץ או ברזל, ממש כמו שבונים דקים. חיפוי הקיר יעשה בעזרת מחברים פנימיים כך שלא ניתן יהיה לראות את הברגים. כאשר רוצים להסתיר את הקיר לגמרי (כמו על קיר בטון) משתמשים בלוחות ברוחב של 7-15 ס"מ, במידה ורוצים חיפוי מרווח (חיפוי קירות זכוכית) בוחרים בסרגלי עץ ברוחב של 4 10 ס"מ.


מעוניינים בחיפוי עץ לקיר? חייגו אלינו ונגיע לייעוץ.

טל: 054-8089184


חיפוי עץ לקיר חיצני או פנימי

העצים הנפוצים בהם משתמשים לחיפויי עץ לקירות חוץ:

סידר אדום/צהוב או בשמו הישראלי ארז – אידאלי לחיפויי קירות עץ, מבודד בצורה שאין כמותה וההתקנה פשוטה יחסית מכיוון שהעץ רך.

מחיר חיפוי עץ סידר – 800 ש"ח למ"ר.

איפאה – עץ טרופי, עמיד בתנאי מזג אוויר קשים בעל גוון אדמדם כהה, התקנת האיפאה דורשת מימנות רבה כאשר החיסרון העיקרי הוא המשקל הכבד.

מחיר חיפוי עץ איפאה – 1000 ש"ח למ"ר.

אפשר להשתמש גם בעצים מיוחדים המגיעים כמו טייגר ווד, קומרו,  גראפה, אורוקו או אורן עם כי האורן אינו מומלץ במיוחד לחיפויי קירות בגלל הצורך שלו בטיפול תכוף.

חיפוי עץ לקיר למעבר חיצוניהיתרונות של חיפוי עץ לקיר הבית

  • מוצר ירוק – עץ אינו פולט רעלים מזהמים כמו חומרים אחרים, חומר מתחדש ידידותי לסביבה. תהליך הייצור של העץ אינו מעלה את רמת הפחמן בכדור הארץ, כך גם פסולת הבניה שלו – מתכלה בקלות.
  • חיסכון – בחירה נבונה כאשר עושים חשבון של עלות מול תועלת בעיצוב הבית.
  • נגישות – תיקון או שדרוג העץ זמין נוח ופשוט שלא כמו חומרים אחרים, ניתן לעשות בעץ שימוש חוזר לשנות או להחליף חלקים.
  • עיצוב – חומר גמיש שמאפשר יצירתיות מחשבתית רחבה ומדוייקת, משתלב נהדר עם חומרי גלם כל חומרי הגלם – בטון אלומיניום ברזל זכוכית אבן ועוד.